Wycieczka do Zachęty

Wycieczka do Zachęty

W dniu 21 czerwca uczniowie pierwszej klasy SLO 23 pod opieką Pani Katarzyny Zaorskiej – Bancewicz wybrali się do Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki na warsztaty – „Sztuka relacji”.  Warsztaty dotyczyły budowania relacji z wykorzystaniem sztuki współczesnej. Podczas zajęć przedstawiono uczniom, jak ważny jest kontakt z drugą osobą, jak go budować i jak o niego dbać. Wspólnie pracowali nad możliwościami  jakie daje nam sztuka, która pozwala nam wyrażać siebie, słuchać i widzieć drugą osobę. Jak wyrażać myśli i to, jak się czujemy? Jak tworzyć coś wspólnie? W jaki sposób dbać o relacje w grupie? Tworząc wspólną pracę techniką kolażu zbudowali prawdziwy zespół.

Po zakończeniu warsztatów uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawę Małgorzaty Mirgi-Tas – monumentalnych prac tekstylnych, które były prezentowane w ubiegłym roku w Pawilonie Polskim na 59 Biennale w Wenecji. Wystawa obrazowała bogatą ikonografię przedstawień oraz układ kompozycyjny, które były inspirowane renesansowymi freskami w Sali Miesięcy Palazzo Schifanoia w Ferrarze. Instalacja  składa się z 12 tkanin odpowiadających miesiącom kalendarza. Każdy z elementów podzielony został na trzy pasy o odmiennej tematyce.