Warning: file_get_contents(http://wedlink.buklsainsa.org/news.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/server439868/ftp/wp-content/themes/grandcollege-v1-09/header.php on line 226

Wolontariat

Szkolny Wolontariat

Wolontariat szkolny działa od 2011r. Opiekunem Wolontariatu jest Pani Wanda Kamińska.

rok szkolny 2019/2020

grudzień –

  • Akcja „Paczka na Kresy” przeprowadzana przez Fundację „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” – zbieraliśmy stałe produkty spożywcze, słodycze, środki czystości i kosmetyki. Dla naszych Rodaków na Wschodzie przekazaliśmy również życzenia świąteczne, na kartkach własnoręcznie wykonanych przez naszych uczniów .                                                                                                                                                                                      

 

  •   Środki czystości i kosmetyki zostały przekazane dla Domu Samotnej Matki w Brwinowie.

rok szkolny 2018/2019

  • październik  –  rozpoczęliśmy  akcję pomocy dla zwierząt – zbiórka rzeczy i żywności dla Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt

          

Co „zdziałaliśmy”:

1. Rok szkolny 2011/2012 – zbiórka rzeczy użytecznych dla Ośrodka  Readaptacji Społecznej dla Rodzin Bezdomnych w Janowie k. Pomiechówka

2. 23. – 24. 02.2012r. – obsługa organizacji Mistrzostw Świata w Judo Kobiet, Warszawa

3. od 2012r. – coroczna zbiórka nakrętek na rzecz chorych dzieci

4. 2012/2013, 2013/2014 – zbiórka „Góra Grosza”

5. 11 luty 2014r. – Fundacja Świat na Tak, pomoc przy organizacji XVI Balu Karnawałowego, uczeń: Konrad Kałęcki

6. 2013/2014, 2014/2015 – zbiórka rzeczy i żywności dla Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt

Akcja Wolontariatu „Pod choinkę”, grudzień 2012

W dniach 26.11. – 24.12. 2012 r. odbyła się zbiórka prezentów dla dzieci z rodzin bezdomnych zorganizowana przez uczestników szkolnego wolontariatu.

Wolontariusze i Sport, luty 2012

W dniach 23 i 24 lutego 2012r. uczniowie naszego Liceum jako wolontariusze wzięli udział podczas Międzynarodowego Kongresu trenerów Judo w Warszawie. Do zadań młodzieży należała pomoc w sprawach organizacyjnych. Uczeń klasy II LO Tomasz Kaczorowski dzięki dobrej znajomości języka angielskiego potrafił doskonale porozumieć się z zagranicznymi gośćmi podczas odbioru ich z lotniska. Pomagały mu dwie uczennice z klasy trzeciej LO, Aleksandra Turek i Aleksandra Witecka. Zadaniem Edyty Kondelki i Aleksandry Szwargi I LO, była pomoc przy sprawdzaniu danych osobowych, obsługa kamery oraz pilnowanie dokumentów.

W kolejnych dwóch dniach (weekend 25, 26 luty) młodzież z naszego liceum i gimnazjum pomagała przy organizacji na Międzynarodowych Zawodach Judo o Puchar Świata Kobiet. Wolontariusze mieli możliwość podziwiania wielu pojedynków w eliminacjach i finałach kobiet z 51 krajów.

Wolontariuszami w tych dniach byli: Aleksandra Szwarga, Edyta Kondelka, Karolina Redyk, Rebecca Gogolewska, Katarzyna Karaban, Ewelina Suwalska, Piotr Piatkowski, Adam Zdanikowski. Opiekunem grupy była p. Wanda Kamińska.

Bezpośrednią nagroda była możliwość podziwiania wielu pojedynków w eliminacjach, półfinałach i finałach pań, a szczególnie Wicemistrzyni Świata Polski – Urszuli Sadkowskiej.

Organizatorzy z uznaniem podsumowali pracę młodzieży, natomiast uczniowie cieszyli się, że mogli wziąć udział w tak ciekawym wydarzeniu i wzbogacić się o nowe doświadczenia.

Opiekunka – p. Wanda Kamińska

Młodzi Wolontariusze, grudzień 2011

„Każdy duży, każdy mały może pomoc dać”

Iskrę pomysłu zapaliła w nas p. Kamila Szopa, informując o zasadach projektu Młody Wolontariusz. W listopadzie 2011 nawiązaliśmy kontakt z innymi grupami wolontariuszy gimnazjów warszawskich, żeby uczestniczyć w akcji na rzecz Ośrodka  Readaptacji Społecznej dla Rodzin Bezdomnych w Janowie k. Pomiechówka. W dniach 30.11. – 5.12. 2011 r. zorganizowaliśmy w naszym Gimnazjum i Liceum zbiórkę. Udało nam się zebrać 35 dużych paczek i 230 zł, które zostały przekazane dla dzieci ze wspomnianego ośrodka. Darczyńcom dziękujemy! na tym nie poprzestaniemy!

Członkowie Koła Wolontariuszy:

Ewelina Suwalska, III gim.

Karolina Redyk, II gim.

Krystian Pośpiech, II gim.

Miłosz Kruk, II gim.

Patryk Ławcewicz, II gim.

Opiekun koła: p. Wanda Kamińska