Koło filmowe

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23

Zajęcia filmowe dla licealistów SLO Nr 23 w Pruszkowie

Licealne koło filmowe

Nasi licealiści mają także możliwość uczestniczenia w kole filmowym, w ramach którego omawiamy najważniejsze i najbardziej kultowe dzieła, a także próbujemy własnych umiejętności, tworząc własne filmy. Celem zajęć jest:

  • rozwijanie ciekawości poznawczej i wrażliwości uczniów – filmy fabularne, animacje oraz filmy dokumentalne
  • przygotowanie uczniów do udziału w życiu społecznym poprzez dyskusje, dzielenie się opiniami i wrażeniami z filmów – filmy fabularne i dokumentalne
  • poznawanie wybranych dzieł filmowych – wspólnie oglądamy filmy wybitnych reżyserów a następnie omawiamy dzieło
  • poznawanie reguł języka filmowego

Opiekunem koła filmowego jest p. Małgorzata Głowacka.

Konkurs Zabytkomania liceum Pruszków

ROK SZKOLNY 2020/2021

W ramach zajęć zdalnych uczniowie wykonali plakaty ulubionych filmów

ROK SZKOLNY 2019/2020

Uczniowie w ramach części zajęć wykonali storyboardy

ROK SZKOLNY 2018/2019

Uczniowie wykonali plakaty w oparciu o jeden z kultowych filmów przerabianych w ramach zajęć – „Żądło”

ROK SZKOLNY 2017/2018

Sporą część zajęć poświęciliśmy projekcji filmów  Ch. Chaplina i A. Kurosawy, które wywarły na uczniach duże wrażenie. Dodatkowo, uczniowie wykonali storyboardy , próbując w ten sposób wcielić się w rolę reżysera. Oto wybrane prace!

Ponad to, grupa uczniów wzięła udział w projekcie konkursowym „Imaginacje – poezja okiem kamery”. Pod kierunkiem  pani Małgorzaty Głowackiej przygotowana została etiuda filmowa pod tytułem: „Nostalgia”,  inspirowana  wierszem  Marii Janiny Horodyjskiej – więźniarki Pawiaka . W środę 14 marca 2018 r. uczniowie wzięli udział w Festiwalu  będącym podsumowaniem konkursu filmowego. SLO 23 reprezentowali   – Wiktoria Olszowy i Wojciech Koziebrodzki wraz z opiekunem.

Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie filmowym

W listopadzie 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym pod tytułem „Zabytkomania” zorganizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Należało zrealizować film fabularny lub animowany opowiadający w dowolny sposób o zabytkach. Gimnazjaliści podjęli wyzwanie i z pomocą uczestników koła filmowego działającego w szkole od dwóch lat pod kierunkiem Mąłgorzaty Głowackiej nakręcili film animowany pod tytułem „Zabytkomania”.

10 grudnia 2015 r. odbyła się gala finałowa konkursu. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w tej kategorii. Należy dodać, ze do organizatorów wpłynęło 50 filmów z całej Polski.

Jest to ogromny powód do radości, gdyż wygrana, poza trzydniową wycieczką po kraju szlakiem zabytków były profesjonalne warsztaty filmowe zorganizowane przez wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Konkurs Zabytkomania liceum Pruszków

Nowe działania

Rozpoczęliśmy właśnie kolejny rok pracy w kole i od razu narzuciliśmy sobie duże tempo. Właśnie zgłosiliśmy swój udział w konkursie „Zabytkomania”, w związku z tym postanowiliśmy nakręcić film z elementami animacji. Uczniowie z zespołu podeszli do zadania.

Wizyta w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie

W listopadzie klasa pierwsza Gimnazjum wzięła udział w warsztatach z charakteryzacji filmowej w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Uczniowie poznali tajniki pracy charakteryzatora filmowego. Mieli także możliwość poćwiczyć swoje umiejętności pracując z profesjonalnymi materiałami pod okiem charakteryzatora. Efekty ich pracy były zaskakująco dobre a uczniowie świetnie się bawili.

Koło filmowe

Od 1 września 2014 roku działa w naszej szkole koło filmowe. Na cotygodniowych zajęciach uczymy się, jak pisać scenariusz i scenopis. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców, zgromadziliśmy potrzebne narzędzia do pracy przy realizacji filmów. Nagrywamy krótkie etiudy filmowe i spoty reklamowe o charakterze społecznym. W obecnym kształcie koło tworzą uczniowie gimnazjum, ale zapraszamy do udziału w nim wszystkie chętne i kreatywne osoby, które podzielą się z nami swoją wiedzą i pomysłami.

Skip to content