Koło teatralne

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23

Zajęcia teatralne w ramach naszego liceum

Licealne koło teatralne

Oferujemy również dodatkowe zajęcia teatralne. Dzięki temu licealiści mają okazję do doszlifowania swoich umiejętności aktorskich oraz zobaczenia wielu ciekawych spektaklów. Opiekunem koła jest p. Małgorzata Głowacka


rok szkolny 2019/2020

Wycieczka  do Akademii Teatralnej na spektakl rozpoczynający festiwal filmowy Teatroteka FEST, poświęcony spektaklom teatralnym zrealizowanym w wersji filmowej. Inscenizacja zatytułowana „Sprawa Rity G” w groteskowej formie, przypomniała słynny proces sądowy Rity Gorgonowej.

TEATR ROMA

W piątkowy wieczór, 10 stycznia,  uczniowie SLO 23  wybrali się do Teatru Roma na spektakl „Aida”. Historia zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki i Radamesa, kapitana egipskiej armii, przenosi nas do starożytnego Egiptu, gdzie trafia córka króla Nubii. Muzyka Eltona Johna we wspaniałym wykonaniu, do tego zachwycająca scenografia i kostiumy, no i oczywiście rewelacyjna gra aktorska, sprawiają, że „Aida” to prawdziwa uczta dla zmysłów. Ten wieczór możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych.

rok szkolny 2018/2019

TEATR POLSKI

W piątek 12 kwietnia 2019 r. mogliśmy poczuć klimat  przedwojennej Warszawy, a to wszystko za sprawą spektaklu „Żołnierz królowej Madagaskaru” , który mieliśmy okazję zobaczyć w Teatrze Polskim w Warszawie. Jest  to farsa napisana przez Stanisława Dobrzańskiego i Juliana Tuwima. Reżyser Krzysztof Jasiński doskonale przenosi widza w okres międzywojenny, a to również dzięki wspaniałym umiejętnościom taneczno – wokalnym artystów . Na scenie mogliśmy  zobaczyć chociażby Zbigniewa Zamachowskiego , Joannę Trzepiecińską czy Krzysztofa Kwiatkowskiego.  Warto zwrócić również uwagę na doskonałą scenografię sztuki, dekoracje i obrotowa scena wprawiły nas  w prawdziwy zachwyt.

Teatr Palladium

We wtorek 23 października  2018 roku klasy drugie i klasa trzecia naszego liceum wybrały się do Teatru Palladium w Warszawie na spektakl „Dziady”. Koordynatorem spotkań ze sztuką w naszej szkole jest Pani Małgorzata Głowacka. Widowisko dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Świetna gra aktorska została nagrodzona  na koniec spektaklu  gromkimi brawami.

rok szkolny 2017/2018

Wyjście do Teatru Wielkiego

W dniu 13 marca 2018 r. wszystkie klasy SLO 23 i Społecznego Gimnazjum  miały okazję obejrzeć w Teatrze Wielkim w Warszawie, operę Wolfganga Amadeusza Mozarta „Łaskawość Tytusa”. Spektakl składający się z dwóch aktów, został wystawiony w oryginalnej włoskiej wersji językowej, ale z polskimi napisami. Jedna z ostatnich kompozycji Mozarta traktuje o łaskawym i dobrodusznym cesarzu rzymskim Tytusie. Opera ukazuje cesarza  nie tylko jako przywódcę , ale wyłania również jego dylematy moralne.  Spektakl został obsadzony we współczesnych realiach, o czym przypomina nam scenografia i  kostiumy. Opera Mozarta zachwyca piękną oprawa muzyczną i głosami aktorów. Wyjście do Teatru Wielkiego było również okazją, aby z bliska zobaczyć piękne wnętrza Opery Narodowej.

Matecznik  „Mazowsze „

W  listopadzie 2017 r.  gimnazjaliści  udali się na taneczny spektakl edukacyjny do Matecznika Mazowsze w Otrębusach. Uczniowie obejrzeli widowisko pod tytułem „Piękna Nasza Polska Cała” w inscenizacji Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Ta  niezwykła, teatralna  podróż pozwoliła bliżej poznać polską tradycję i zwyczaje  prezentowanych regionów. Nie zabrakło ludowych tańców, śpiewu i charakterystycznych strojów.

Wyjazd Matecznik Liceum Pruszków

Piątkowe wieczory teatralne

Dnia 27 lutego 2015r. uczniowie klasy II i klasy III gimnazjum mieli okazję obejrzeć sztukę pt. „Imię”w Teatrze Dramatycznym, Scena na Woli im. T. Łomnickiego. Dobrze napisane, dowcipne dialogi, zaskakujące sekrety rodzinne bohaterów to komediowe atuty „Imienia” porównywanego często do filmowej „Rzezi” Romana Polańskiego.  Znakomita obsada Malajkat, Olszówka i Bobrowski, Marcin Hycnar i debiutująca Dorota Krempa,  kłócą się o imię … nienarodzonego dziecka – zabawnie i refleksyjnie.

17 kwietnia 2015r. – Tym razem odwiedziliśmy Teatr Capitol. Uczniowie klas II i III naszego Gimnazjum oraz II Liceum obejrzeli sztukę pt. „Dziwna para”, w reżyserii Wojciecha Adamczyka z udziałem najsłynniejszego duetu aktorskiego w Polsce – Cezarego Żaka i Artura Barcisia. Spektakl został zrealizowany na podstawie tekstu jednego z najczęściej grywanych komediopisarzy amerykańskich – Neila Simona i opowiadał o dwóch facetach, porzuconych przez żony. Doskonała komedia, bardzo dobrze zagrana przez aktorów,  inteligentne dowcipy spowodowały, że publiczność bawiła się świetnie, a momentami nawet aktorzy śmiali się z widzami. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wieczór teatralny!

Opiekun: Anna Rabecka

Działalność artystyczna rok 2013/2014

„Czerwony Kapturek” po niemiecku

Dnia 18.11.2013r. gościliśmy w naszej szkole lektorów z Instytutu Goethego realizujących ogólnopolski program Deutsch – Wagen – Tour, promujący naukę języka niemieckiego.  Nasi uczniowie wraz z p. Anną Rabecką przygotowali krótką inscenizację bajki o Czerwonym Kapturku.

Przedstawienie pt.:”Konkurs Świąteczny” – przygotowanie uczniów i opieka p. Katarzyna Paczkowska

Szkolne Koło Teatralne prowadzi p. Małgorzata Głowacka – nauczycielka języka polskiego. W zajęciach uczestniczą zarówno uczniowie gimnazjum jak i liceum. Uczniowie sami dokonują wyboru repertuaru, formy wystawienia lub odegrania fragmentu sztuki, tworzą rekwizyty, piszą scenariusze sztuk teatralnych lub improwizują przedstawienia na żywo.

Takie warsztaty to doskonała metoda na rozbudzanie dociekliwości intelektualnej, rozwijanie uzdolnień, uwrażliwianie na sztukę i kształtowanie postawy aktywnego odbiorcy.

Skip to content