Lekcja muzealna w Muzeum Narodowym

Lekcja muzealna w Muzeum Narodowym

W dniu 3 lutego 2023r. uczniowie pierwszej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego pod
kierunkiem pani Katarzyny Zaorskiej-Bancewicz, nauczyciela plastyki, odwiedzili Muzeum Narodowe w Warszawie. Celem wydarzenia kulturalnego było zwiedzanie ekspozycji pt. „Galeria Sztuki Starożytnej” – wykład muzealny poświęcony sztuce starożytnej Grecji i Rzymu. Podczas wizyty, wraz z przewodnikiem z Muzeum, omówiona i zaprezentowana na stałej wystawie została kultura starożytnych Greków, która do dziś jest źródłem inspiracji dla twórców z różnych dziedzin.

Centralnym punktem zwiedzania była sala główna, wypełniona zabytkami greckiego malarstwa wazowego. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z kunsztem i precyzją poszczególnych stylów waz. Na szczególną uwagę według uczniów zasłużyła waza pt. Hydra na wodę z najstarszym przedstawieniem Safony – słynnej greckiej poetki. W Sali Dolnej uczniowie mogli podziwiać rzymską sztukę grobową, w tym zobaczyć ciekawe przykłady rzymskich sarkofagów.

plastyka liceum pruszków 2
plastyka liceum pruszków 1