Szkolenie przeciwpożarowe

Szkolenie przeciwpożarowe

W naszej szkole odbywa się właśnie dwudniowe szkolenie przeciwpożarowe prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Pruszkowie. W tym czasie uczniowie wszystkich klas biorą udział w niezwykle ważnych zajęciach profilaktycznych. W ciekawej formie, aktywizującej uczniów do przewidywania możliwych zagrożeń pożarowych, otrzymują oni niezbędne wskazówki dotyczące zapobiegania ewentualnym zagrożeniom. Zajęcia z pracownikami Straży Miejskiej to nie tylko teoria. Panowie dzielą się z uczniami własnymi doświadczeniami z codziennej pracy, przeprowadzają symulacje pożaru – ku przestrodze, umożliwiają także zadawanie pytań, zachęcają do dyskusji. To przedsięwzięcie jest bardzo przydatne, ponieważ sprawia, że zdobyta wiedza uczy ostrożności i przewidywania możliwych zagrożeń w przyszłości.