Wycieczka do Budapesztu i Wiednia

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23

Wycieczka do Budapesztu i Wiednia

W dniach 3 – 6 października 2023 roku, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w czterodniowej wycieczce do Budapesztu i Wiednia. Wszystkie dni pełne były wrażeń ze względu na różnorodność zabytków i wszelkich atrakcji, ale także ze względu na wspaniałą atmosferę. Wśród zabytków Budapesztu uwagę zwracały m.in. Zamek Królewski, Parlament czy Węgierska Opera Narodowa. Niezapomniany będzie z pewnością także rejs po Dunaju, który pozwolił na podziwianie panoramy miasta oraz mostów nad rzeką.

Trzeciego dnia powitaliśmy Wiedeń. W stolicy Austrii zwiedziliśmy m.in. Belweder wraz z ogrodami pałacowymi czy Katedrę św. Szczepana. Ciekawym punktem programu było Muzeum Historii Sztuki, po którym oprowadziła uczniów pani Małgorzata Głowacka.

Ostatni dzień pobytu rozpoczął się od spaceru w Parku Pałacowym Schonbrunn. Następnie wszyscy wybrali się pod pomnik Straussa w Parku Miejskim. Ostatnim punktem programu był wjazd na wzgórze Kallenberg, czyli miejsca, z którego Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Wspomnienia z wycieczki będą towarzyszyć wszystkim jeszcze długo…

Skip to content