Spotkanie z kulturą antyczną

Spotkanie z kulturą antyczną

Dnia 20.02.2015r. uczniowie kl. II i III gim. uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie- spotkaniu popularyzującym wiedzę o antycznym świecie – starożytnej Grecji i Rzymie,  poprowadzone przez edukatorów i rekonstruktorów działających w Stowarzyszeniu na rzecz popularyzacji kultury antycznej Hellas et Roma w Lublinie, funkcjonującym przy Instytucie Historii UMCS.

W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało mieszkanie Rzymianina, czy płacono za nie czynsz, czy były kuchnie i łazienki, jakie było wyposażenie ówczesnego mieszkania. Poznali i nauczyli się struktury rzymskiej rodziny i domowników, w tym szczególnej pozycji kobiety w społeczeństwie. Następne zajęcia 17 kwietnia – czekamy z niecierpliwością!

[gdl_gallery title=”Antyk” width=”210″ height=”160″ ]