http://www.parajumpersbelgium.be https://www.parajumpersonlinesale.be http://www.canadagooseonsale.be http://www.troilus.es http://www.maclorry.be

Wycieczki jednodniowe

MUZEUM EWOLUCJI
W piątek 15marca, uczniowie klasy I LO i 3 gimnazjum zwiedzili Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN, mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki. Młodzież miała okazję nie tylko zwiedzić ekspozycje muzealne, ale uczestniczyła również w zajęciach „Ewolucja dinozaurów”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się szkielety dinozaurów roślinożernych oraz skamieniałe jaja.
Wycieczka poszerzyła wiedzę uczniów o ewolucji życia na Ziemi.
MUZEUM GEOLOGICZNE
 W czwartek 7 marca 2019 klasy IIa i IIb uczestniczyły  w zajęciach w Państwowym Instytucie Geologicznym w Warszawie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić ekspozycję stałą w Muzeum Geologicznym, w oparciu o którą wykonywali zadania w ramach zajęć z geografii i biologii. Na koniec młodzież wysłuchała wykładu „Krótka historia Ziemi”, który wygłosił dr hab. Włodzimierz Mizerski, prof. nadzw. PIG-PIB.

CYTADELA WARSZAWSKA

W czwartek 24 maja wszystkie klasy Społecznego Gimnazjum i SLO  uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Muzeum Niepodległości w Cytadeli Warszawskiej. Na miejscu młodzież uczestniczyła w lekcji muzealnej na temat :”Walki o niepodległość w okresie zaborów”. Wyjazd został zorganizowany w ramach przygotowań do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas spotkania uczniowie poznali bliżej historię X Pawilonu, XIX – wiecznego więzienia carskiego oraz losy Polaków , którzy byli tam przetrzymywani. Ważnym punktem zajęć było zwiedzanie galerii obrazów Aleksandra Sochaczewskiego, więźnia X Pawilonu, ukazującej losy skazańców na Syberii. Na koniec mogliśmy uczestniczyć w projekcji filmu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Obejrzeliśmy dokument  „Świadek czasu pogardy” , w którym więźniarka pięciu obozów koncentracyjnych, Pani Alina Dąbrowska opowiada swoje przeżycia.

 

PODKOWA LEŚNA

22 maja 2018 r. uczniowie klasy drugiej liceum uczestniczyli w warsztatach terenowych w Podkowie Leśnej. W trakcie zajęć, pod opieką Anny Sekuły i Wandy Kamińskiej młodzież ćwiczyła orientację w terenie z mapą, rozpoznawanie form rzeźby terenu, skał i gleb. Samodzielnie dokonywali badań (np. pH gleby) i obserwacji przyrodniczych rozpoznając rośliny i zbiorowiska roślinne. Udało się również dokonać owocnych obserwacji życia zwierząt. Po drodze zwiedziliśmy kościół i najważniejsze zabytki Podkowy Leśnej, o których ciekawie i wyczerpująco opowiedział Wojtek Białkowski.

 

MUZEUM EWOLUCJI

W czwartek 22 marca 2018 r.  klasy gimnazjalne i  II LO wraz z wychowawcami udały się  do Muzeum Ewolucji w Warszawie. Na miejscu uczniowie  wysłuchali  wykładu   p. dr Ewy Jachowskiej na temat: ” Ewolucja kręgowców na lądach”. Wystąpienie  ilustrowane było eksponatami w postaci rekonstrukcji szkieletów oraz  całych postaci płazów, wielkich gadów mezozoicznych, pierwszych ssaków i ich następców. Uczestnicy spotkania mieli również okazję bliżej poznać naszego praprzodka – Australopiteka, z którym chętnie robili pamiątkowe fotografie.

 

MUZEUM DULAG 121

We wtorek 13 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Dulag 121. Tematem zajęć była historia  Powstania Warszawskiego oraz losy ludności wypędzonej z powstańczej Warszawy. Uczestnicy poznali historię obozu przejściowego Dulag 121 w Pruszkowie, jego wygląd i funkcjonowanie oraz dowiedzieli się jak wyglądało życie codzienne więźniów. Uczniowie obejrzeli także ekspozycję muzealną oraz zapoznali się z makietą obozu.

 

CMENTARZ WOJSKOWY NA WARSZAWSKICH POWĄZKACH

W piątek 3 listopada 2017 R.  klasa I LO odwiedziła Cmentarz Wojskowy na warszawskich Powązkach.  Wycieczka odbyła się pod hasłem: „Szlakiem miejsc pamięci narodowej”.   Spacer po tej nekropolii to prawdziwa lekcja historii. Uczniowie odwiedzili  miejsca związane z walką Polaków o niepodległość , kwaterę powstańców styczniowych 1863 roku oraz mogiły żołnierzy walczących podczas I wojny światowej.

Tak przygotowywaliśmy się do Narodowego Święta Niepodległości.

 

ZAJĘCIA W ARCHIWUM IPN

We wtorek 17 października 2017 r. uczniowie naszego liceum uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z dokumentami dotyczącymi sposobów i technik inwigilacji obywateli w PRL. Wydarzenie organizowane pod hasłem:” Widzę Cię, słyszę Cię” miało miejsce w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas spotkania archiwiści zaprezentowali unikatowe archiwalia obrazujące działalność Służby Bezpieczeństwa. Mieliśmy okazję zwiedzić wystawę sprzętu wykorzystywanego przez SB oraz magazyn archiwalny. Spotkanie zakończył konkurs historyczny, a nasi uczniowie wrócili z licznymi nagrodami.

 

INTEGRACJA KLASY I LO W KRĘGIELNI

W czwartek 7 września2017 r. klasa I LO mogła na chwilę oderwać się od szkolnych obowiązków. Uczniowie wraz z wychowawczynią  p. Anetą Mackiewicz wybrali się do kręgielni Spin City na Bemowie. Wyjście było świetną  okazją do klasowej integracji. Nie zabrakło też dobrej zabawy i wielu pozytywnych wrażeń.

 

DZIEŃ OTWARTY W AMBASADZIE NIEMIEC W WARSZAWIE

W sobotę dnia 21 maja 2016r. uczniowie Gimnazjum Społecznego w Pruszkowie i Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej spotkali się z nauczycielką języka niemieckiego Anna Rabecką na Dniu Otwartym w Ambasadzie Niemiec w Warszawie. Wspólnie zwiedziliśmy Ambasadę, chętni mogli zrobić sobie selfi z Ambasadorem. Odbyły się lekcje protokołu dyplomatycznego oraz poznaliśmy zasady protokolarnie nakrytego stołu. Kuba Lewandowski, kl. II gim. zostawił autograf na „najnowszym” modelu opla. Obejrzeliśmy stoiska instytucji kulturalnych, edukacyjnych, fundacji politycznych i naukowych. Na koniec można się było posilić tradycyjną niemiecką kiełbaską w tzw. Wurstkiosku. Maciej Sadowski, kl. I gim. wolał tradycyjnego „amerykańskiego” hamburgera.

 

HANGAR 646

Dnia 18 marca 2016r. klasy 2 i 3 gimnazjum odwiedziły Hangar 646  – jedyny w Warszawie park trampolin. Tak się bawiliśmy :)…

 

WARSZTATY TERENOWE W PUSZCZY KAMPINOSKIEJ

25 września 2015 r. odbyły się biologiczno-geograficzne warsztaty terenowe w Puszczy Kampinoskiej dla klasy I i II liceum. Uczniowie zwiedzili Muzeum Puszczy Kampinoskiej w Granicy, gdzie odbyła się lekcja muzealna „Środowisko przyrodnicze Kampinoskiego P.N.” Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach terenowych, w czasie których zapoznali się ze zbiorowiskami leśnymi Puszczy oraz wystawą stałą Parki Narodowe Polski. W trakcie spaceru weszliśmy na wieżę widokową aby podziwiać puszczańskie łąki, zdobyliśmy też szczyt pobliskiej wydmy śródlądowej. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i kiełbaskami.

 

SZLAKIEM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO NA POWIŚLU 
We wtorek, 15 września 2015 r. klasa II Liceum   z p. Anetą Mackiewicz uczestniczyła w terenowej lekcji historii, mającej na celu przybliżyć  losy powstania warszawskiego na Powiślu. Nasz spacer rozpoczęliśmy na ulicy Tamka 45 , gdzie mieścił się szpital powstańczy oraz sztab Zgrupowania AK „Bicz”. Następnie udaliśmy się pod  obelisk upamiętniający zgrupowanie „Krybar”. Idąc wzdłuż ulicy Tamka odwiedziliśmy również inne miejsca związane z walkami powstańczym w 1944 roku. Spacer zakończyliśmy nad Wisłą, gdzie ostatnim naszym punktem był obelisk upamiętniający obrońców elektrowni na Powiślu. Podczas zajęć uczniowie wykonywali zadania związane  z odwiedzanymi  miejscami, dzięki czemu nieco bliżej poznali historię tamtych wydarzeń.