Wycieczka do Sądu Rejonowego w Pruszkowie

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23

Wycieczka do Sądu Rejonowego w Pruszkowie

W dniu 22 maja 2023 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej naszego liceum pod opieką Pani Anny Sekuły oraz Pani Małgorzaty Głowackiej wybrali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Pruszkowie.

Wizyta bardzo szybko przybrała poważny wydźwięk, ponieważ tuż po wejściu do budynku należy przejść przez bramki kontrolne zapewniające bezpieczeństwo przebywającym tam osobom.

Po zapoznaniu się z Czytelnią akt wszyscy przeszli do Sali rozpraw. Tam uczniowie otrzymali zgodę na przegląd najstarszych ksiąg wieczystych miasta Pruszkowa i okolic. Następny punkt spotkania okazał się dla chętnych uczniów dużym wyzwaniem. Pani Sędzia zaproponowała bowiem symulację rozprawy sądowej. Okazało się, że praca polegająca na rozstrzyganiu o czyjejś winie lub niewinności, to duża odpowiedzialność.

Nasi uczniowie zdali sobie sprawę z tego, że wykształcenie prawnicze pozwala niewątpliwie na satysfakcję z wykonywanej pracy, pod warunkiem zdobycia odpowiedniego wykształcenia i dużych kompetencji.

Kto wie, może w dzisiejszej wycieczce uczestniczyli przyszli prawnicy…

Dziękujemy pracownikom Sądu Rejonowego w Pruszkowie za zorganizowanie dla nas wspaniałego spotkania, a zarazem, lekcji poglądowej.

Skip to content