Wycieczka do Madrytu i Toledo

Wycieczka do Madrytu i Toledo

W dniach 14 – 18 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do stolicy Hiszpanii, Madrytu oraz do Toledo będącego najcenniejszym klejnotem hiszpańskiej, średniowiecznej architektury. Zwiedzanie Madrytu rozpoczęliśmy od placu z pomnikiem Miguela Cervantesa oraz Don Kichota. Zobaczyliśmy madrycką arenę walki byków. Udało nam się zwiedzić stadion Santiago Bernabeu, na którym swoje mecze rozgrywa Real Madryt. Wizyta w Museo del Prado pozwoliła na podziwianie prac El Greco, Velazqueza, Bruegela i wielu innych wybitnych malarzy. Wisienką na torcie okazała się wizyta w Toledo. To malownicze średniowieczne miasto zauroczyło nas niebywałą architekturą. Znajduje się tam bowiem twierdza Alkazar pochodząca z XI wieku oraz okazała gotycka katedra skrywająca w swych wnętrzach dzieła sztuki sakralnej. Wspomnienia i wrażenia z pobytu w Hiszpanii zostaną z uczestnikami na długo.