Praga, Kotlina Kłodzka – wycieczka szkolna

Praga, Kotlina Kłodzka – wycieczka szkolna

W dniach 24 – 27 maja 2022 roku uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wycieczce do Pragi i Kotliny Kłodzkiej. We wtorek rano opuściliśmy Pruszków, by po kilku godzinach jazdy autokarem zatrzymać się w pobliżu Twierdzy Srebrna Góra. To jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska i największa twierdza górska w Europie. Drugi dzień przyniósł kolejną atrakcję, czyli wizytę w stolicy Czech. Praga przywitała nas deszczem, ale pogoda szybko się poprawiła, pozwalając nam na spacer przez Hradczany, Most Karola i Plac Wacława. Trzeciego dnia czekało nas spore wyzwanie. Udało nam się bowiem wejść na formacje skalne Szczelińca Wielkiego – najwyższego szczytu Gór Stołowych. Następnie przeszliśmy przez labirynt Błędnych Skał, który okazał się ciekawą przygodą. Ostatni dzień był nie tylko dniem powrotu do domu. Przed południem udało nam się bowiem dotrzeć do Wrocławia, by tam zwiedzić Ostrów Tumski, rynek z gotyckim ratuszem oraz Plac Solny. Wrażenia z pobytu Sudetach pozostaną z nami na długo.