„Narkotyki – nigdy nie wiesz, co bierzesz” – zajęcia profilaktyczne w naszej szkole

W styczniu 2022 roku nasza szkoła uczestniczyła w realizacji programu profilaktycznego poświęconego zagadnieniom związanym ze stosowaniem narkotyków i dopalaczy przez osoby nieletnie.

Warsztaty przeprowadzone zostały przez specjalnie do tego celu przygotowanych i przeszkolonych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Pruszkowie. Zajęcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Prelegenci bowiem przedstawiali przykłady niewłaściwych zachowań młodych ludzi, które znane im są także z praktyki zawodowej – czyli kontaktu z nieletnimi.

Prowadzący podzielili się nie tylko wnioskami z wykonywanej pracy, ale także skutecznie przestrzegli przed konsekwencjami zdrowotnymi oraz prawnymi, jakie wynikają ze stosowania środków odurzających.