Wycieczka do Francji – Strasburg, Paryż

Wycieczka do Francji – Strasburg, Paryż

W dniach 7 – 12 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce integracyjnej . Wspaniałe towarzystwo i pięć dni udanego pobytu we Francji. Pierwszego dnia młodzież odwiedziła Strasburg, gdzie wszyscy mogli podziwiać piękną gotycką katedrę, odbyć  rejs statkiem, a chętni skorzystali z  zabytkowej karuzeli. Kolejne dni to Paryż. Na początek Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny , a następnie zwiedzanie Pałacu Inwalidów, gdzie znajduje się grób Napoleona Bonaparte. Nie zabrakło również wizyty w  Wersalu i Pałacu Królewskim. Punktem obowiązkowym była oczywiście Wieża Eiffla, bazylika Sacre-Coeur i nowoczesna dzielnica La Défense. Ta wycieczka pozostanie wszystkim  w pamięci na długo.