Wyjazd do Teatru Wielkiego

Wyjazd do Teatru Wielkiego

Wtorkowy wieczór uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodzienny sposób. W dniu 13 marca 2018 r. wszystkie klasy SLO 23 i Społecznego Gimnazjum wraz z nauczycielami, miały okazję obejrzeć w Teatrze Wielkim w Warszawie, operę Wolfganga Amadeusza Mozarta „Łaskawość Tytusa”. Spektakl składający się z dwóch aktów, został wystawiony w oryginalnej włoskiej wersji językowej, ale z polskimi napisami. Jedna z ostatnich kompozycji Mozarta traktuje o łaskawym i dobrodusznym cesarzu rzymskim Tytusie. Opera ukazuje cesarza  nie tylko jako przywódcę , ale wyłania również jego dylematy moralne.  Spektakl został obsadzony we współczesnych realiach, o czym przypomina nam scenografia i  kostiumy. Opera Mozarta zachwyca piękną oprawa muzyczną i głosami aktorów. Wyjście do Teatru Wielkiego było również okazją, aby z bliska zobaczyć piękne wnętrza Opery Narodowej. Jeszcze długo będziemy wspominać ten niezwykły wieczór.