Program „Więzienie – stracony czas”

Program „Więzienie – stracony czas”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w specjalnej lekcji wychowawczej zrealizowanej na terenie  Aresztu Śledczego – Warszawa Białołęka. Zajęcia odbyły się w ramach Programu Profilaktyczno – Edukacyjnego „Więzienie – stracony czas”.

Podczas spotkania z psychologiem więziennym młodzież mogła dowiedzieć się jak wygląda życie za zamkniętymi murami oraz uświadomić sobie, jakie są skutki łamania prawa. Uczniowie dowiedzieli się, że przestępstwa popełniają nie tylko grozi przestępcy, ale mogą to być również młodzi ludzie z ich najbliższego otoczenia. Wielu wrażeń dostarczyło  również spotkanie z Grupą Interwencyjną Służby Więziennej.

Mamy nadzieję , że zajęcia  za murami na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników , utrwalając treści , które starali się przekazać prowadzący.

[gdl_gallery title=”4644″ width=”210″ height=”160″ ]