Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczny apel z okazji  Święta Niepodległości przygotowała klasa I LO pod kierunkiem p. Anety Mackiewicz. Tematem przewodnim uroczystej akademii, było przypomnienie trudnej drogi Polski i Polaków do niepodległości. Podczas spektaklu uczniowie przedstawili  relację filmową ze swojej wizyty na  Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.  Nie zabrakło zatem wspomnień o tych, którzy walczyli o naszą niepodległość.  A  pieśni patriotyczne i recytacja wierszy wprowadziły nas w prawdziwie uroczysty nastrój .

Następnego dnia , w sobotę 11 listopada, delegacja klasy I LO uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości zorganizowanych przez władze Powiatu Pruszkowskiego, gdzie złożyła wieniec pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

[gdl_gallery title=”swieto-niepodleglosci” width=”210″ height=”160″ ]