Studniówka 2015

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23

Studniówka 2015

10 stycznia 2015r. w restauracji Hotelu Książę Poniatowski w Łazach odbyła się zabawa studniówkowa uczniów naszej szkoły. Licealiści dzielnie się do niej przygotowali, uczęszczając na próby poloneza, którego z pasją i wielkim zaangażowaniem uczył prof. Jacek Elżanowski.

Około 19.40 w hotelu zaczęli pojawiać się wyczekiwani goście tj. dyrektor szkoły p. Ryszard Zacharski, prezes Towarzystwa Edukacyjnego p. Jerzy Zieliński, nauczyciel j. niemieckiego a zarazem wychowawczyni – p. Lidia Wrona, nauczyciel j. polskiego – p. Dorota Łempicka, nauczyciel historii i wosu – p. Aneta Mackiewicz, nauczyciel geografii – p. Anna Sekuła oraz woźni – p. Halina Szwed i p. Franciszek Walkowiak.

O godzinie 20.00 usłyszeliśmy pierwsze takty poloneza, co oznaczało, że studniówka właśnie się rozpoczęła. Polonez wypadł znakomicie, po nim zaś miały miejsce przemówienia, podziękowania i życzenia.

Kiedy powinnościom stało się zadość, rozpoczęła się zabawa trwająca do białego rana. Nie obyło się bez przygód. Z powodu silnej wichury kilkakrotnie wyłączono prąd. Nie zepsuło to jednak wspaniałego balu. Nikomu nie chciało się wracać do domu, bo jedyna myślą było to, że do matury pozostało już tylko 100 dni. Trzeba jednak być dobrej myśli i wierzyć, że jak wytańczyliśmy sobie piękna zabawę, tak wytańczymy również maturalne wyniki.

Podsumowując: „Niech żyje bal, bo to życie, to bal jest nad bale”

Weronika Wierzbowska

Skip to content