Wycieczka do TVP

Wycieczka do TVP

W dniach 3.02.2014r oraz 5.02.2014r. uczniowie klas I-II LO oraz I-III gim. zwiedzili oddział TVP w Warszawie. Celem wycieczki było poznanie pracy telewizji „od kuchni”.

Uczniowie zwiedzili studia telewizyjne TVP przy ul. Woronicza oraz zapoznali się z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi. Niestety do studia nagrań wydarzeń sportowych nie mogliśmy  wejść ze względu na prowadzone już nagrania do  Zimowych Igrzysk Olimpijskich  w Soczi. Zwiedziliśmy za to pomieszczenie montażowe programów telewizyjnych, w którym montuje się dźwięk, obraz i światło. Kolejnym etapem wycieczki było największe studio Telewizji Polskiej, w którym realizuje się znane programy rozrywkowe. Na koniec udaliśmy się do nowego gmachu, gdzie mieści się muzeum TVP, a w nim m.in.  najstarsze kamery telewizyjne, pierwsze scenografie, legendarne postaci z bajek i programów dla dzieci tj. Kulfon, Jacek i Agatka itp.

[gdl_gallery title=”TVP” width=”210″ height=”160″ ]