XX-lecie istnienia Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 23

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 23

XX-lecie istnienia Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 23

18 listopada 2011r. Liceum Ogólnokształcące Nr 23  obchodziło jubileusz XX – lecie istnienia. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie. nauczyciel języka polskiego, p. Małgorzata Głowacka poprosiła gości o odśpiewanie Hymnu Państwowego, a następnie przywitała zaproszonych gości i oddała głos młodzieży. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Paweł Chaberski (kl. II LO) akompaniował Justynie Kłak (kl. III gim.), która zaśpiewała trzy piosenki przeplatane wierszami w wykonaniu Zosi Okrasso (kl. I gim.) i Edyty Kondelki (kl. I LO). Zebranym gościom przedstawiono także historię naszej szkoły. Uczynili to Erwin Szymański (kl. III LO) i Maciej Olszowiec (kl. III LO), a tekst przedstawiony przez uczniów przygotowała uczennica klasy I LO Maja Sierocińska. PO nagrodzonym brawami występie młodzieży szkolnej, głos zabrał p. Jerzy Zieliński, Prezes Obywatelskiego Towarzystwa Edukacyjnego, czyli organu założycielskiego naszej szkoły oraz p. Ryszard Zacharski, Dyrektor Gimnazjum Społecznego i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 23. Wydawało się wówczas, że nagrodom i podziękowaniom nie będzie końca – to było bardzo miłe. Uczniami, którzy pomagali przy rozdawaniu wyróżnień dzielnie kierowała p. Aneta Mackiewicz – nauczyciel historii i WOS-u. Uroczystość zakończył ciekawy występ artystów Opery Narodowej w Warszawie. Po programie artystycznym odbyła się prezentacja multimedialna dotycząca działalności szkoły, przygotowana przez p. Annę Rabecką – nauczyciela języka niemieckiego; następnie zaproszono gości na wyśmienity poczęstunek.

Małgorzata Głowacka

Skip to content