GRU

Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie filmowym

W listopadzie bieżącego roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym pod tytułem „Zabytkomania” zorganizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Należało zrealizować film fabularny lub animowany opowiadający w dowolny sposób o zabytkach. Gimnazjaliści podjęli wyzwanie i z pomocą uczestników koła filmowego działającego w szkole od dwóch lat pod kierunkiem Małgorzaty Głowackiej nakręcili film animowany pod tytułem „Zabytkomania”.

10 grudnia 2015 r. odbyła się gala finałowa konkursu. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w tej kategorii. Należy dodać, ze do organizatorów wpłynęło 50 filmów z całej Polski.

Jest to ogromny powód do radości, gdyż wygrana, poza trzydniową wycieczką po kraju szlakiem zabytków były profesjonalne warsztaty filmowe zorganizowane przez wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Małgorzata Głowacka