Spotkanie z historią (w ramach obchodów Dnia Niepodległości)

Spotkanie z historią (w ramach obchodów Dnia Niepodległości)

22 listopada 2016r. miała miejsce w naszej szkole prezentacja historyczna poprowadzona przez pana Rafała Dobrowolskiego. Dotyczyła ona drogi Polaków do niepodległości. Poza interesującym i interaktywnym ujęciem tematu, opiekun projektu zaprezentował uczniom polski mundur polowy Armii Wojska Polskiego sprzed I wojny światowej i dwudziestolecia międzywojennego, a także różne rodzaje rodzaje broni i amunicji. Były wśród nich: mauser, mosinnagant, manlicher.

Uczniowie mieli możliwość obejrzeć repliki broni. Zadawali również wiele pytań. Spotkanie było bardzo udane, a dla wielu uczniów – inspirujące. Mogli bowiem nie tylko wyobrazić sobie, jak wyglądały walki Polaków o wolność, ale także było formą zachęty do szerszego zainteresowania się historią naszego kraju.