Powiatowy Konkurs Gimnazjalny z historii

Powiatowy Konkurs Gimnazjalny z historii

Uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Gimnazjalnym Ścieżki historii, zorganizowanym przez Muzeum Dulag 121 i zajęli III miejsce! Gratulujemy!

Konkurs zorganizowany został w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Patriotyzm Jutra” realizowanego przez Muzeum Historii Polski. Honorowy patronat nad konkursem objęła p.Elżbieta Smolińska, Starosta Pruszkowski.

Konkurs ten to oryginalna propozycja obejmującą edukację historyczną, upowszechnianie lokalnego dziedzictwa kulturowego i kształtowanie aktywnej postawy przywiązania do „małej ojczyzny”. Formuła konkursu inspirowana grami terenowymi, umożliwiła uczestnikom odkrywanie na nowo historii, miejsc, postaci związanych z ich miejscowością oraz rozwijanie umiejętności samodzielnego poszukiwania i analizowania źródeł historycznych.
Opiekun: p. Aneta Mackiewicz

[gdl_gallery title=”Konkurs historyczny Sciezki historii” width=”210″ height=”160″ ]