Dzień Otwarty w Ambasadzie Niemiec

Dzień Otwarty w Ambasadzie Niemiec

W sobotę dnia 21 maja 2016r. uczniowie Gimnazjum Społecznego w Pruszkowie i Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej spotkali się z nauczycielką języka niemieckiego Anna Rabecką na Dniu Otwartym w Ambasadzie Niemiec w Warszawie. Wspólnie zwiedziliśmy Ambasadę, chętni mogli zrobić sobie selfi z Ambasadorem. Odbyły się lekcje protokołu dyplomatycznego oraz poznaliśmy zasady protokolarnie nakrytego stołu. Kuba Lewandowski, kl. II gim. zostawił autograf na „najnowszym” modelu opla. Obejrzeliśmy stoiska instytucji kulturalnych, edukacyjnych, fundacji politycznych i naukowych. Na koniec można się było posilić tradycyjną niemiecką kiełbaską w tzw. Wurstkiosku. Maciej Sadowski, kl. I gim. wolał tradycyjnego „amerykańskiego” hamburgera.